top of page

Hakkımızda

Aytaş Akın 1994 yılında Ercan Akın tarafından Burdur’da kurulmuş, tekstilde ihracata dayalı üretim ile faaliyete geçmiştir. Bu sektörde uzun yıllar dünyanın moda merkezi Paris’e ihracat yapılmıştır. Firma mermer sektörüne ise 2004 yılı başlarında ilk ocağını (Moonstone Cream) açarak giriş yapmıştır. 2005 yılında son teknoloji makinelerle donatılmış fabrikasını faaliyete geçirerek yatırımlarına devam etmiştir. Şimdi ise on sekiz farklı ürün, dört farklı ocak ile blok, plaka ve ebatlı ürün üretimi yapmaktadır.

Sektöre giriş yapıldığı günden bu yana Burdur Beji üzerine yoğunlaşıp konusunda ihtisas yaparak uzmanlaşmış ve kısa zamanda bölge bazında en iyi firmalar arasında yerini almıştır. Yaklaşık 30 farklı ülkeye aylık ortalama 80 ila 100 konteyner işlenmiş Burdur Beji ihraç eder hale gelmiştir.

 

İHRACAT YAPTIĞIMIZ ÜLKELER

Çin, Hindistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, İsrail, Libya, Lübnan, Singapur, Irak, Japonya, Porto Riko, Mısır, Filistin, İrlanda, Brezilya, Rusya, Çeçenistan, Azerbaycan, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Yemen, Ukrayna, Türkmenistan, KKTC, Filistin, Güney Kore, Avustralya, Ekvador.

logo.png
bottom of page