Burdur Vergi Rekortmenleri Açıklandı

Burdur Defterdarlığı tarafından 2013 vergilendirme döneminde en yüksek düzeyde Gelir ve Kurumlar Vergisi ödeyen mükellefler açıklandı. Buna göre Kurumlar Vergisi’nde 3 Milyon 408 bin 998 Tl Vergi ile Aytaş Akın Mermer A.Ş. birinci sırada yer alırken Gelir Vergisi’nde ise Bucak’lı İşadamı Adem Sak 4 Milyon 917 bin 017 TL ile birinci sırada yer aldı. Burdur Defterdarı Ramazan Taşaltın 2013 yılında elde ettikleri kazançlarını beyan ederek “yüksek vergi ödeyen mükelleflerimizi kutluyorum” dedi.

 

Akın, Genç ve Başarılı Beyinleri Ağırladı

Burdur 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Aytaş akın Mermer Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Akın, yapımını tamamladığı ve bu yıl ilk mezunlarını veren “Ercan Akın fen Lisesi” başarılı öğrencilerini ağırladı.

 

İhracattan Elde Ettiği Dövizleri Eğitimde Harcıyor

Suudi Arabistan başta olmak üzere Dünya’nın 20 ayrı ülkesine işlenmiş mermer ihraç ederek ülkemize döviz girdisi sağlayan Ercan Akın, yaptırdığı okulda üstün başarı gösteren öğrencilerine dolarını nakit olarak takdim etti.

 

Burdurlu İş Adamı Yaptırdığı Okulun Öğrencilerini İhracat Döviziyle Ödüllendirdi

Burdur’un en büyük ihracatçılarından olan mermerci iş adamı Ercan Akın, 2014 YGS Burdur il birincisi ve kendi yaptırdığı Burdur Ercan Akın Fen Lisesi’nin ilk üç öğrencisini, ihracattan elde ettiği dövizlerle ödüllendirdi.

 

Mermer Artıkları Yapı Malzemesine Dönüşüyor

Burdurlu işadamı Ercan Akın, yaptırdığı AR-GE çalışmalarının ardından mermer atıklarını yapı malzemesine dönüştürecek sistemi sanayi sektörüne kazandırıyor.

 

Kanal A Eko Gündem

İthal girdiye dayanmayan ender sektörlerden biri doğaltaş sektörüdür. Türkiye dünya geneline önemli bir rezerve sahip. Bu alanda ün sahibi illerden birinin Burdur olduğunu söylemek mümkün.

Aytaş Akın Mermer

© 2020 AYTAŞ AKIN MARBLE All Rights Reserved Theme By Limitsiz Software